עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה מייצג את הצד שמוכר דירה או נכס מקרקעין אחר. הנוהג קובע כי הוא זה אשר מכתיב את החוזה לקונה תוך כדי משא ומתן לפני החתימה. כפי שנהוג לומר “יבוא הקונה אל המוכר”. משא ומתן זה כמובן מתנהל בדרך כלל מול עורך דין קניית דירה.

במסגרת ניסוח ההסכם, על עורך דין מכירת דירהעורך דין מכירת דירה לוודא כי הפרטים הנכונים של הנכס מצוינים והתמורה אשר תשולם עבור הנכס ברורה תוך יישום מנגנון תשלומים מקובל ונכון. כאשר עורך הדין מסיים את עבודתו ומקבל את אישור המוכר להסכם ותנאיו עליו לשלוח את ההסכם לעורך דין קניית דירה כדי שיעבור ויוודא שאכן מדובר בהסכם המשקף בצורה מדויקת את רצון הצדדים ושהלקוח שאותו הוא מייצג אכן מסכים לכלל התנאים המופיעים בו.

כחלק מעסקת המקרקעין, עורך דין מכירת דירה יערוך שומה עצמית למס שבח בו ידווח ללקוח כמה מס שבח יצטרך לשלם אם בכלל (לעתים יש גם פטור) ויגיש את הדיווח לרשויות מיסוי מקרקעין על מנת לקבל את האישורים הנדרשים. אין להיכנס לעסקת מקרקעין ולמכור דירה ללא ייעוץ מיסוי מקרקעין אצל עורך דין מקרקעין מנוסה. שיקולי המס עלולים להיות קריטיים בעניין זה ולשם כך אין להיכנס לעסקאות מקרקעין ללא ייעוץ משפטי הולם.

במסגרת השירות של עורך דין מכירת דירה משיג עורך הדין את האישורים הנדרשים לרישום הנכס בטאבו או בחברה המשכנת ומעביר אותם יחד עם מסמכים נוספים לעסקה אל הצד השני, עורך דין המייצג את הקונה על מנת שישלים את רישום הפעולה ויסיים למעשה את העסקה. ברגע שנמסרו האישורים והמסמכים הדרושים הקונה עמד במחויבותו ולמעשה צריך לקבל את מלוא התמורה של העסקה.

בניגוד למתווכים אשר אינם נושאים באחריות כלל לגבי הדירה שהם מוכרים, על עורך הדין חלים כללים המטילים עליו אחריות גדולה בעסקה. אם לנכס חובות לרשות המקומית או נושא עיקולים, שעבודים וחובות אשר מכשילים את העסקה או גורמים נזק לקונה, נזק אותו היה צריך המוכר לתקן או ליידע את המוכר, עלול עורך הדין למצוא עצמו חב ברשלנות מקצועית. על כן שכר טרחה של עורך דין מכירת דירה אינו יכול לעמוד על סכומים נמוכים. עורכי דין הלוקחים סכומים פעוטים עבור עסקה מסכנים את עצמם ואת הלקוח ועלולים למצוא עצמם עובדים קשה מאוד ונושאים באחריות כבדה עבור שכר טרחה נמוך מדי.

צור קשר לקבלת ייעוץ והצעת מחיר לייעוץ משפטי לפני מכירת דירה

אולי תרצה לדעת גם על:

בדיקות מקדימות לפני קניית דירה
עורך דין קניית דירה
שירותי נוטריון בבת ים